ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 1821

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διευθύντρια εύχεται στους μαθητές και τις μαθήτριές μας να αναγνωρίζουν και να τιμούν τα ιδανικά και τις αξίες του 1821 για πολλά χρόνια!

Στο 1ο Γυμνάσιο στις 24.03.2023 πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή στο πλαίσιο των εορτασμών της επετείου της 25η Μαρτίου 1821. Οι μαθητές  διοργάνωσαν και  παρουσίασαν τη σχολική γιορτή με ζωντάνια, πατριωτικά αισθήματα, σεβασμό και υπερηφάνεια. Μέσα από κείμενα, ποιήματα, εικόνες και σκετς προβλήθηκαν γεγονότα της ελληνικής επανάστασης, οι ήρωες και οι θυσίες αυτών.

Τη γιορτή εμπλούτισαν για άλλη μια φορά τα όμορφα σκηνικά, τα διαχρονικά τραγούδια και φυσικά οι  υπέροχοι χοροί και η εγκάρδια συμμετοχή των μαθητών.

Εντυπωσιακή ήταν η παρέλαση των μαθητών του σχολειού στις 25 Μαρτίου 2023