Εκδήλωση 1ου Γυμνασίου με τον Παραολυμπιονίκη Δ.Ανατολίτη, για την Παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία

Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα ατόμων με ειδικές ανάγκες στις 3/12/2022, πραγματοποιήθηκε στο 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών την Παρασκευή 2/12/2022, εκδήλωση με επίτιμο καλεσμένο τον Παραολυμπιονικη Δημήτρη  Ανατολίτη, ο οποίος μας τίμησε με την παρουσία του.

Η εκδήλωση προγραμματίστηκε, οργανώθηκε και συντονίστηκε από την ομάδα των Καθηγητών της  Παράλληλης Στήριξης του Σχολείου.

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του 1ου Γυμνασίου Γρεβενών ευχαριστούν θερμά τον καταξιωμένο Παραολυμπιονίκη για την πρωτόγνωρη εμπειρία που έζησαν μαζί του και για τον ουσιαστικό διάλογο με τους μαθητές του σχολείου μας.